W poszukiwaniu idealnej równowagi – notatki z wywiadu z Emilią z zensitive

W poszukiwaniu idealnej równowagi.

W zakładce Wywiady, a konkretnie tutaj znajdziesz wywiad z Emilią Iwaniuk – nauczycielką jogi, masażystką Zen Shiatsu i instruktorką łucznictwa Kyudo.

Poniżej 5 najważniejszych informacji, które wyniosłam z tej rozmowy.

Pomyślałam, że taka ściągawka może Ci się przydać :).

1. W życiu potrzebny jest „wdech” i „wydech”, akcja i brak akcji. Na co dzień często zapominamy o tym rozluźnieniu i czasie na regenerację.

2. Z kim spędzamy czas, co czytamy, co oglądamy, w jaki sposób funkcjonujemy każdego dnia ma ogromny wpływ na nasz dobrostan i samopoczucie.

3. Świadomy wpływ na nasz oddech ma przełożenie na działanie naszego układu nerwowego. Właściwy oddech, powtarzany przez pewien czas uspakaja nasz system nerwowy.

4. Joga to jeden ze sposobów na obserwacje siebie i swoich zachowań. Nasze podejście do asan, warunków na macie i osób dookoła jest lustrzanym odbiciem nas samych i naszych zachowań w codziennym życiu.

5. Każdy z nas jest domem z 4 pokojami. Pokojem ducha, umysłu, ciała i emocji. Żeby zachować harmonię, trzeba spędzić trochę czasu w każdym z nich każdego dnia.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, a w szczególności, jakich technik oddechowych używać, aby poczuć spokój po całym dniu pracy, to koniecznie wysłuchaj całego wywiadu, znajdziesz go tu.

Katarzyna

Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza i nie stanowią porady medycznej. Wszelkie sugestie, które tu znajdziesz mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako zastępujące indywidulaną diagnozę oraz indywidualnie dobraną metodę leczenia.

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter