Shiatsu – notatki z rozmowy z Peterem Woodcraft

Shiatsu -notatki z rozmowy

W zakładce Wywiady, a konkretnie tutaj, znajdziesz wywiad z nauczycielem i terapeutą Shiatsu – Peterem Woodcraft.

Poniżej 5 najważniejszych informacji, które wyniosłam z tej niezwykle interesującej rozmowy.

  1. Z perspektywy medycyny wschodu – Shiatsu porusza zastoje energii w naszym ciele i w rezultacie zapobiega oraz adresuje wiele problemów ze zdrowiem.
  1. Z punktu widzenia medycyny zachodniej – Shiatsu stymuluje przywspółczulny układ nerwowy, zachęcając ciało do odpoczynku.
  1. Trwanie w jednej emocji może zaszkodzić naszemu zdrowiu!
  1. Shiatsu może pomóc w: (i) bezsenności, (ii) chorobach przewlekłych np. astma, (iii) problemach natury psychicznej, (iv) problemach z nadużyciem środków odurzających, (v) problemach układu trawiennego, (vi) uregulowaniu cyklu menstruacyjnego.
  1. Przeciwskazania – dwa pierwsze trymestry ciąży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, a w szczególności dowiedzieć się jak dzięki Shiatsu Peter wyleczył się z astmy, to koniecznie posłuchaj całego wywiadu. Znajdziesz go tu.

Jeśli chcesz skontaktować się z Peterem w celu umówienia się na masaż, napisz do niego na adres mailowy: gabinet@zen-shiatsu.pl

Katarzyna

Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza i nie stanowią porady medycznej. Wszelkie sugestie, które tu znajdziesz mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako zastępujące indywidulaną diagnozę oraz indywidualnie dobraną metodę leczenia.

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter