TRE – notatki z wywiadu z Grażyną Okulską

TRE notatki z wywiadu

W zakładce Wywiady a konkretnie tutaj znajdziesz wywiad z Grażyną Okulską – certyfikowanym Providerem TRE. Grażyna uczy i wspiera przy ćwiczeniach uwalniania stresu i traum w ciele.

Poniżej 5 najważniejszych informacji, które wyniosłam z tej rozmowy. Pomyślałam, że taka ściągawka może Ci się przydać 🙂 .

  1. Pulsowanie ciała, które występuje w TRE, to fizjologiczny objaw pracy naszego ciała. Spięcie ciała zwykle następuje automatycznie a nie wiadomo jak je potem rozładować. Zadaniem ćwiczeń TRE jest nauczenie się obsługi naszego układu nerwowego poprzez pracę z ciałem.
  1. Ciało zna ten proces. Nie musimy niczego rozumieć, tylko nauczyć się czuć.
  1. Najczęściej powtarzające się płaszczyzny poprawy funkcjonowania organizmu po TRE to: (i) głębszy sen, (ii) lepsze trawienie, (iii) mniej gwałtowne reakcje (iv) rozluźnienie szczękościsku, (v) wzrost świadomości własnych potrzeb.
  1. TRE można łączyć z psychoterapią, w konsultacji z osobą prowadzącą.
  1. Przeciwskazania do stosowania ćwiczeń TRE, to m.in.: (i) ciąża, (ii) rekonwalescencja pooperacyjna wymagająca gojenia tkanek, (iii) silna depresja (iv) choroba dwubiegunowa, (v) schizofrenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, a w szczególności, dowiedzieć się jak ćwiczenia TRE pomogły Grażynie wyjść z ciężkiego urazu wiązadeł kolana, to koniecznie wysłuchaj całego wywiadu, znajdziesz go tu.

Katarzyna

Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza i nie stanowią porady medycznej. Wszelkie sugestie, które tu znajdziesz mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako zastępujące indywidulaną diagnozę oraz indywidualnie dobraną metodę leczenia.

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter