Koherencja serca – notatki z rozmowy z dr Marią Rozwadowską

Koherencja serca -notatki z romozwy

W zakładce Wywiady a konkretnie tutaj znajdziesz wywiad z dr Marią Rozwadowską – psychologiem specjalizującym się w ustawieniach systemowych, na co dzień pracującą w przestrzeni serca.

Poniżej 5 najważniejszych informacji z naszej rozmowy, które moim zadniem są szczególnie warte uwagi. Pomyślałam, że taka ściągawka może Ci się przydać 🙂

  1. W sercu jest aż 40 tys. neurytów sensorycznych (odkrycie z 1991 roku). Serce pamięta, uczy się, myśli i czuje.
  1. W stanie koherencji serca mózg i serce zaczynają wibrować wibracją ziemi (częstotliwość 0,1 Herza) i harmonizują się w jeden system. Nasz głowa robi się wtedy pusta od myśli, serce wypełnia spokojem, a ciało rozluźnia się.
  1. Mózg działa binarnie (na zasadzie przeciwieństw), a problemy nie są binarne. Podobnie serce – nie jest binarne. Łącząc mózg i serce w trudnej sytuacji przestajemy reagować agresją czy osądem a serce podpowiada nam jak lepiej zrozumieć sytuację.
  1. Stan koherencji daje nam zdrowie – wywołuje w naszym ciele 1.300 pozytywnych reakcji biochemicznych, tworzy odporność i aktywuje enzymy, które odbudowują nasze DNA.
  1. Wizualizując konkretne marzenia karmimy się tym dobrym doświadczeniem, a mózg myśli, że już to ma. Dlatego w stanie koherencji dobrze jest wizualizować cele. Mózg łatwiej po nie sięgnie w realności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, a w szczególności, w jakich sytuacjach praktyka koherencji serca przynosi najlepsze efekty, to koniecznie wysłuchaj całego wywiadu. Znajdziesz go tu.

Katarzyna

Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza i nie stanowią porady medycznej. Wszelkie sugestie, które tu znajdziesz mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako zastępujące indywidulaną diagnozę oraz indywidualnie dobraną metodę leczenia.

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter