Kalari Kovilakom – Kerala, Indie

Czego możesz oczekiwać?

Kalari Kovilakom to prywatne Centrum Ajurwedyjskiej Opieki Medycznej posiadające akredytacje Narodowej Rady Akredytacji Szpitali i Opieki Zdrowotnej w Indiach (National Accrediation Board for Hospitals and Healthcare).

Ośrodek działa w odrestaurowanym pałacu z XIX- wieku, otoczonym kilkoma hektarami przepięknych ogrodów, z których pochodzą składniki do wegańskich posiłków dla jego gości. Na terenie posiadłości znajduje się też kamienny staw, mała hinduska świątynia, a w oddali widać zarys wierzchołków górskich.

Kalari oferuje pacjentom 18 przestronnych i dobrze wyposażonych pokoi oraz klinikę z 12 pokojami zabiegowymi. Na każdym kroku tradycja przenika się z potrzebami współczesnego świata.

Pacjenci poddawani są zabiegom i leczeniu zgodnie z tradycyjnymi zasadami Ajurwedy. Zabiegi są wspomagane praktyką jogi i medytacji. Holistyczne podejście do zdrowia jest jedną z głównych wartości tego ośrodka, widoczną na każdym kroku.

Dlaczego rekomenduję Kalari Kovilakom?

To miejsce jest rajem na ziemi dla wszystkich tych, którzy chcą nabrać dystansu do codzienności, wyciszyć się, a przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie.

Pomimo tego, że byłam tam kilka lat temu, nadal pamiętam cudowną obsługę; pyszne i uzdrawiające jedzenie; poranki z jogą i wieczory z medytacją; ludzi, których tam poznałam; a co najważniejsze, jak się czułam i jak wyglądałam po 14 dniach spędzonych w Kalari.

Przeszłam 14 dniowe oczyszczanie i kurację zgodnie z zasadami ajurwedyjskiej Panchakarmy. Proces ten oraz to, co się dzieje z naszym ciałem i emocjami, do najłatwiejszych nie należy, ale daje znakomite efekty dla zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu. Trudno jest to porównać z czymkolwiek innym!

Dane kontaktowe

error: Content is protected !!

Newsletter