Jak Tradycyjna Medycyna Chińska uratowała moje paznokcie

Jak TMC uratowała moje paznokcie

.Od ponad dwóch lat, wiosną, wraca do mnie problem rozdwojonych i suchych paznokci. W tym roku zaczął się już na początku stycznia. Paznokcie rozdwajały się z taką siłą, że aż się kruszyły. 🙁

Znalazłam na to skuteczne „lekarstwo” i chciałabym się tym moim odkryciem z Tobą podzielić. Mam nadzieję, że zaoszczędzi Ci to czasu i pieniędzy na testowanie różnych specyfików i suplementów. Ja to zrobiłam, sprawdziłam i chętnie się z Tobą podzielę wiedzą na temat tego, co zadziałało w moim przypadku. 

Co mi nie pomogło

Zacznę od tego, co w moim przypadku nie pomogło. Testowałam każdy z tych produktów/suplementów przez jakiś czas. Czasami razem a czasami oddzielnie. Bez skutku.  

 • Ekstrakt z bambusa z dużą ilością krzemu 
 • Cynk 
 • Magnez 
 • Witamina B12
 • Olejek rycynowy (wsmarowywałam)
 • Kilka różnych olejków eterycznych. 

Tradycyjna Medycyna Chińska nie zawiodła

Pewnego dnia usłyszałam od Pani Teresy o zbawiennym wpływie czerwonych daktyli na niedobór krwi.

Co ma niedobór krwi wspólnego ze stanem paznokci? Długo można by o tym pisać, ale tak w skrócie – suche i łamliwe paznokcie są wdg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej („TMC„) jedną z fizycznych oznak niedoboru krwi, a szczególnie krwi wątroby.

Początkowo podeszłam do herbatki z czerwonych daktyli sceptycznie. Ponieważ jednak problem z paznokciami zaczynał naprawdę mi doskwierać (często zahaczałam o coś połamanymi końcówkami paznokci i nie było to przyjemne) a żaden z branych od dłuższego czasu suplementów nie pomagał, postanowiłam po raz kolejny zaufać wiedzy TMC.

Cierpliwość, cierpliwość...cierpliwość

Efekty nie przyszły z dnia na dzień, ale cierpliwość opłaciła się! Podczas spożywania drugiego opakowania czerwonych daktyli (każde po 200 g), zaczęła kiełkować we mnie nadzieja, bo stan kilku paznokci delikatnie się poprawił. Obecnie używam trzecie opakowanie i mogę już z całą pewnością stwierdzić, że moje paznokcie przeszły transformację dzięki herbatce z czerwonych daktyli. Wróciły do dawnych, silnych i gładkich. Bez śladu pęknięć i rozwarstwień! 

Zauważyłam też, że od kiedy piję tą herbatkę, śpię lepiej w nocy i generalnie mam więcej sił witalnych.

Jak przygotować herbatkę z czerwonych daktyli?

Herbatkę z czerwonych daktyli robi się następująco:

 • 3 lub 4 czerwone daktyle przepłucz pod bieżącą wodą,
 • przekrój daktyle na pół, zalej wodą i pozostaw je na około godzinę,
 • odlej starą wodę a następnie zalej daktyle świeżą (trochę więcej niż szklanka) i gotuj pod przykryciem na małym ogniu przez około godzinę,

Pij otrzymany wywar codziennie wieczorem.

Właściwości czerwonych daktyli

O czerwonych daktylach pisze się, że:

 • poprawiają trawienie,
 • odbudowują płyny,
 • odżywiają krew,
 • przyspieszają metabolizm,
 • poprawiają odporność,
 • poprawiają działanie układu nerwowego,
 • zawierają 18 z 24 aminokwasów, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Więcej możesz poczytać w publicznie dostępnych informacjach. 

 

W każdym razie, oficjalnie ogłaszam, że czerwone daktyle są najlepszym środkiem na rozdwojonie paznokcie!! No może trochę się zagalopowałam – po prostu zadziałały w moim przypadku i mam nadzieje, że w Twoim również tak będzie. 🙂

Chcesz więcej wiedzy i kontaktów?

Jeśli chcesz zasięgnąć indywidualnej porady na temat Twojego odżywiania, to możesz umówić się na wizytę do Pani Teresy Majewskiej, dzięki której „odkryłam” czerwone daktyle. Jej dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz kupić czerwone daktyle, to znajdziesz je między innymi w tym sklepie www.cmcpolska.net

Na pewno sklepów sprzedających czerwone daktyle znajdziesz w Internecie wiele. Ten sprawdziłam, więc polecam.

Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza i nie stanowią porady medycznej. Wszelkie sugestie, które tu znajdziesz mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako zastępujące indywidulaną diagnozę oraz indywidualnie dobraną metodę leczenia.

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter