Czy To moje, czy Twoje? – jak zacząć żyć w zgodzie ze sobą

Czy to moje, czy Twoje?

Czy na co dzień żyjesz w zgodzie ze sobą?

Czy w ogóle zastanawiasz się czasami, co to znaczy być w zgodzie ze sobą?

Czy wsłuchujesz się w Twoje potrzeby, TWOJĄ PRAWDĘ? Niezależnie od tego co twierdzi Twój rozmówca, partner, grupa, większość?

 

Wiele z nas tak naprawdę nie wie, co dokładnie jest jej prawdą,

po co tu jest,

jakie ma potrzeby w danej sytuacji.

 

Przeraża Cię ogrom pracy, którą musiałbyś wykonać, żeby dotrzeć do PRAWDZIWEJ SIEBIE?

A może nie masz na to czasu,

żyjesz w zawrotnym tempie i zawsze są ważniejsze tematy?

Praca, partner, dzieci, obowiązki.

A co, jeśli droga do prawdziwej Ciebie to małe kroki, które, jeśli stawiane konsekwentnie, w końcu pozwolą Ci dotrzeć do TWOJEJ PRAWDY?

Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się co możesz robić na co dzień, aby powoli zbliżać się do swojej prawdy i rozumieć prawdziwą siebie.

 

Czy to moje, czy jej/jego?

Mimo, że nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę, często Twoje emocje, decyzje czy działania są odzwierciedleniem emocji i potrzeb ludzi dookoła Ciebie.

Zdarzyło Ci się kiedyś wejść wypoczęta do pokoju, w którym od kilku godzin trwały negocjacje albo do pokoju, w którym dwoje ludzi zawzięcie się kłóciło?

Jak szybko Twój dobry nastrój i świeżość zniknęły? Po kilku czy kilkunastu minutach???

Stało się tak, bo świadomie lub nie czujesz emocje osób dookoła Ciebie. Co więcej Twój mózg działa na zasadzie lustra – rejestrując emocje innej osoby odpala u Ciebie te same neurony, jakbyś sama przeżywała te emocje.

Na szczęście temu można zaradzić! 

Na przykład, przejdź przez następujące trzy kroki:

(i) UŚWIADOM sobie, że odczuwasz emocje innej osoby,

(ii) ZAOBSERWUJ, w którym miejscu w ciele je czujesz,

(iii) zadaj sobie PYTANIE: „czy to jest moje, czy jej/jego”?

Te proste kroki pozwolą Ci uświadomić sobie czy lęk przed zbliżającym się terminem w pracy, który czujesz w obecności Twojego szefa, to Twój lęk czy też jego, a Ty po prostu go nieświadomie przejmujesz.

To samo z partnerem, który skacze z radości na zbliżający się weekend w górach. Ty niby czujesz tą radość, ale tak naprawdę to nie jesteś pewna czy rzeczywiście się cieszysz, czy po prostu dzielisz jego emocje.

Przechodząc przez powyższe trzy kroki, w ciągu kilku sekund znajdziesz się TU i TERAZ i będzie Ci łatwiej oddzielić się od emocji oraz potrzeb innej osoby i uświadomić sobie, co tak naprawdę JEST, a co NIE JEST TWOJE.

Jak to bywa ze wszystkim, im częściej będziesz przez nie przechodzić tym większa będziesz miała świadomość siebie.

No i oczywiście uświadomienie sobie, to dopiero pierwszy, ale bardzo ważny, krok do zmiany!

 

5 zmysłów   

Kolejnym sprawdzonym sposobem, który pozwoli Ci z czasem uzyskać lepsze połączenie z PRAWDZIWĄ TOBĄ oraz Twoją INTUICJĄ jest zatrzymywanie się od czasu do czas w ciągu dnia i obserwowanie sytuacji, w której jesteś z poziomu wszystkich pięciu zmysłów:

  • wzroku,
  • słuchu,
  • smaku,
  • węchu i
  • dotyku

Na przykład, siedząc przy laptopie, czekając na taksówkę, czy stojąc przy drukarce, z której niemiłosiernie wolno wychodzi dokument, zauważ, po kolei, co teraz widzisz, słyszysz, jaki smak masz w buzi, jaki zapach czujesz oraz czego dotykasz.

Ten prosty sposób pozwoli Ci nie tylko zatrzymać się na chwilę, ale również poczuć i doświadczyć jej pełnią Ciebie.

Dzięki systematycznemu zatrzymywaniu się i ogarnianiu rzeczywistości pięcioma zmysłami, z czasem będzie Ci łatwiej zauważać, jak się czujesz, jakie masz potrzeby, co mówi Twoje ciało i intuicja.

 

Powyższe to tylko przykłady tego, jak możesz krok po kroku być coraz BLIŻEJ SIEBIE i swoich potrzeb oraz zacząć zauważać, różnicę pomiędzy tym co Ty czujesz a co czują osoby dookoła Ciebie, nawet jeśli ich emocje są silne.

Jeśli czujesz, że nadszedł czas na konkretne zmiany i potrzebujesz wsparcia osoby, która nie tylko Cię wysłucha, ale BĘDZIE CIĘ SŁYSZEĆ i zaproponuje Ci narzędzia dostosowane do TWOICH INDYWIDULANYCH POTRZEB, napisz do mnie na adres: kontakt@healyourself.com.pl  

Zobaczymy, czy mogę Ci pomóc. 🙂

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter