Cztery pory roku na talerzu – Zima – część 3

Zima - 3 z 3

Szczegóły

Na ostatnie zimowe spotkanie zapraszamy szczególnie osoby, które pragną zgłębić wiedzę na temat wzmocnienia Elementu Wody – naszej podstawy fizycznej oraz energetycznej. Porozmawiamy o tym, kiedy potrzeba i jak zadbać o aspekt Yin – substancję, esencję oraz aspekt Yang– energię, wigor, ciepło, odporność.

Jest to wiedza szczególnie istotna dla osób przed którymi stoją duże wyzwania: (i) ciąża, (ii) intensywne treningi, (iii) wyczerpująca praca. Poruszane zagadnienia będą wspierające również dla osób wątłych – o delikatnej konstytucji (szczególnie dzieci i seniorzy), osłabionych jednostronną dietą, zaburzeniami wchłaniania, wyczerpanych poważną, ostrą lub przewlekłą chorobą (agresywna terapia), przeciążonych intensywną pracą.

Jak co miesiąc zasiądziemy przy suto zastawionym stole by wspierać się nawzajem w zrozumieniu naszych potrzeb żywieniowych i w zdobywaniu kompetencji w kwestii ich zabezpieczania.

Omówimy Katalog artykułów spożywczych związanych z elementem Wody ze szczególnym uwzględnieniem ryb i owoców morza, które posiadają zdolność odżywienia i wzmocnienia zarówno aspektu Yin jak i Yang.

Weźmiemy pod lupę: wodorosty, sos sojowy, miso oraz karpia, pstrąga, szczupaka, śledzia, sardynkę, łososia, makrelę, saradelę, ośmiornicę, ostrygi, małże, krewetkę oraz kawior.

Warsztaty mają otwartą formułę – można w każdym momencie dołączyć do grupy, choćby na jedno spotkanie. Znajomość zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej nie jest wymagana. 

Zajęcia prowadzi psychodietetyk, specjalista dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Teresa Majewska.

Ilość osób: 6-8

Cena: 300 zł za spotkanie.

Lokalizacja i zapisy

Nazwa :

Centrum Medycyny Zintegrowanej

WWW :

zintegrowanamedycyna.pl

Tel :

502 301 001 / 22 221 89 01

Termin

1 lutego 2020, Sobota (10:00 – 14:00)

error: Content is protected !!

Newsletter