Centrum Tożsamości w Human Design

centrum Tożsamości Human Design

Co to jest Human Design?

 

Human Design pokazuje jak jesteś genetycznie zaprojektowana do funkcjonowana i jak funkcjonujesz zarówno na poziomie świadomym jak i nieświadomym. 

Jest syntezą wiedzy kultur starożytnego wschodu z astrofizyką i budową kodu genetycznego człowieka.

 

W oparciu o Twoja datę urodzenia (godzina, dzień, miesiąc, rok, miejsce) specjalnie zaprojektowany program przygotowuje Twoją indywidulaną mapę Human Design.

Z analizy Twojej mapy Human Design dowiesz się jaką osobą byś była, gdyby nie różnego rodzaju uwarunkowania – np. wychowanie, wpływ autorytetów w Twoim życiu i wpływ środowiska, Twoje doświadczenia oraz przekonania. 

 

Mapa Human Design ma wiele elementów. Między innymi wyróżnia 9 centrów energetycznych. Każde z nich odpowiedzialne jest za inny aspekt Ciebie i Twojej energii. 

W tym poście opowiem Ci o centrum Tożsamości.

 

Funkcje centrum Tożsamości

 

Centrum Tożsamości (zwane również centrum „G”) to czwarte centrum od góry na Twojej mapie Human Design. Ma kształt diamentu.

 

Centrum to odpowiada za:

 

 • tożsamość
 • kierunek w życiu
 • miłość

 

 

Biologicznie, centrum Tożsamości jest powiązane z wątrobą i krwią.

 

Co znaczy, że Twoje centrum jest zdefiniowane albo niezdefiniowane?

 

Twoja mapa Human Design pokaże Ci, czy Twoje centrum Tożsamości jest zdefiniowane czy też niezdefiniowane albo otwarte.

 

Jeśli centrum jest zdefiniowane (na Twojej mapie HD jest oznaczone kolorem), to masz stały dostęp do jego funkcji a energia tego centrum wypływa z Twojego wnętrza do środowiska. Ruch energii jest z wewnątrz na zewnątrz.

 

Niezdefiniowane albo otwarte centrum (na Twojej mapie HD jest białe), pobiera informacje i energię z zewnątrz do wewnątrz. Jesteś wtedy bardziej podatna na wpływ środowiska w zakresie funkcji danego centrum. Możesz mieć tendencję do przyjmowania informacji oraz energii innych osób jak swojej. Takie centrum daje równocześnie potencjał mądrości oraz widzenia ludzi i świata bez przywiązań. 

 

Różnica pomiędzy centrum niezdefiniowanym a otwartym polega na tym, że to pierwsze jest na mapie Human Design białe, ale przylega do niego jedna albo więcej Bram zdefiniowanych (oznaczonych kolorem). Natomiast centrum otwarte ma wszystkie Bramy przylegające do niego białe (niezdefiniowane).

 

Masz zdefiniowane centrum Tożsamości?

 

Jeśli Twoje centrum Tożsamości jest zdefiniowane, to w szczególności:

 

 • masz stałą tożsamość i kierunek życiowy
 • jesteś taka sama niezależnie od towarzystwa, w którym się znajdujesz i czasami możesz wręcz mieć problem z dostosowaniem się do innych
 • ważne jest, abyś żyła w zgodzie ze swoją tożsamością i nie tłumiła jej tylko po to, żeby usatysfakcjonować innych
 • jesteś świadoma swojej roli czy misji w tym w cieleniu;
 • masz stały, odzwierciedlony w Bramach i Kanałach Twojej mapy Human Design, sposób oferowania miłości innym
 • poczucie zagubienie i braku sensu są wskazówką, że nie żyjesz w zgodzie ze sobą

 

Masz niezdefiniowane albo otwarte centrum Tożsamości?

 

Jeśli Twoje centrum Tożsamości jest niezdefiniowane albo otwarte, to w szczególności:

  

 • całe życie poszukujesz swojej tożsamości, kierunku i miłości; ważne jest żebyś to zaakceptowała i pozwoliła sobie na te poszukiwania próbując różnych ról, zawodów oraz kierunków
 • nieświadomie ulegasz wpływom osób ze zdefiniowanym centrum Tożsamości w zakresie tego kim jesteś i jaka jest Twoja droga życiowa; sprawdzaj ze swoim wewnętrznym Autorytetem co jest Twoje a co nie
 • potrafisz nawiązać relację z każdym; jesteś swojego rodzaju towarzyskim kameleonem
 • masz dużą wrażliwość na środowisko (zarówno miejsce jak i ludzi), w którym się znajdujesz; czerpiesz swoją tożsamość ze środowiska w którym się znajdujesz
 • dzięki otwartemu centrum Tożsamości widzisz ludzi takimi, jacy są naprawdę i naturalnie dostrzegasz ich potencjał
 • możesz być kim chcesz i robić różne rzeczy w życiu, ale ważne jest żebyś zwracała uwagę na wpływ, który mają na Ciebie osoby o zdefiniowanym centrum Tożsamości oraz pozwoliła, żeby życie Cię zaskakiwało jeśli chodzi o Twoją tożsamość i kierunek.

 

 

Obejrzyj to video, jeśli chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej i jak sobie radzić z wyzwaniami typowymi dla osób mających zdefiniowane albo niezdefiniowane centrum Tożsamości

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o centrach na Twojej mapie Human Design to omawiam je szczegółowo podczas Rozbudowanej Analizy Human Design.

 

Możesz też sprawdzić swój Typ Human Design i otrzymać darmowy raport, który opisuje jego główne cechy. Wystarczy, że wypełnisz formularz na tej stronie pod hasłem „Sprawdź swój Typ Human Design.

 

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter