Centrum Gardła w Human Design

centrum gardła w Human Design

Co to jest Human Design?

Human Design pokazuje Twój unikalny potencjał energetyczny.

 

Jest syntezą wiedzy czterech kultur starożytnego wschodu (wiedzy o centrach energetycznych, astrologii, I’Ching oraz kabały) z astrofizyką i budową kodu genetycznego człowieka.

 

W oparciu o Twoja datę urodzenia (godzina, dzień, miesiąc, rok, miejsce) specjalnie zaprojektowany program przygotowuje Twoją indywidulaną mapę Human Design.

 

Z analizy Twojej mapy Human Design dowiesz się jaką osobą byś była, gdyby nie wychowanie, wpływ autorytetów w Twoim życiu i wpływ środowiska, Twoje doświadczenia oraz przekonania. 

 

Dowiesz się jaki jest Twój unikalny potencjał (na poziomie świadomym i podświadomym) od momentu urodzenia.

 

Mapa Human Design ma wiele elementów. Między innymi wyróżnia 9 centrów energetycznych. Każde z nich odpowiedzialne jest za inny aspekt Ciebie i Twojej energii. 

 

W tym poście opowiem Ci o centrum Gardła.

 

Funkcja centrum Gardła

Gardło to centrum ekspresji i wyrażania siebie.

Jest to trzecie centrum od góry na Twojej mapie Human Design, znajduje się pod centrum Umysłu.

 

Centrum to odpowiada przede wszystkim za:

  • komunikację i
  • manifestację

 

Manifestacja może mieć formę działania, dźwięku, pisania czy mowy.

 

Biologicznie, centrum Gardła jest powiązane z metabolizmem, tarczycą oraz gruczołami przytarczycznymi.

 

Co znaczy, że Twoje centrum jest zdefiniowane albo niezdefiniowane?

Twoja mapa Human Design pokaże Ci, czy Twoje centrum Gardła jest zdefiniowane czy też niezdefiniowane albo otwarte.

 

Jeśli centrum jest zdefiniowane (na Twojej mapie HD jest oznaczone kolorem), to masz stały dostęp do jego funkcji a energia tego centrum wypływa z Twojego wnętrza do środowiska. Ruch energii jest z wewnątrz na zewnątrz.

 

Niezdefiniowane albo otwarte centrum (na Twojej mapie HD jest białe), pobiera informacje i energię z zewnątrz do wewnątrz. Jesteś wtedy bardziej podatna na wpływ środowiska w zakresie funkcji danego centrum. Możesz mieć tendencję do przyjmowania informacji oraz energii innych osób jak swojej.   

 

Masz zdefiniowane centrum Gardła?

Jeśli Twoje centrum Gardła jest zdefiniowane, to w szczególności:

  • zwykle nie masz problemu z byciem słuchaną
  • możesz mieć tendencję do zbyt pewnego i stanowczego tonu, co często jest nieświadome, ale może być negatywnie odbierane przez otoczenie
  • co konkretnie wyrażasz przez to centrum zależy od jego połączenia z pozostałymi centrami, np. jeśli pomiędzy centrum Gardła a Umysłu masz zdefiniowany Kanał (po ang. Chanel), to masz tendencję do mówienia co myślisz; jeśli zaś zdefiniowany Kanał łączy Twoje centrum Gardła z centrum Emocji, to łatwo wyrażasz Twoje emocje
  • w Twoim towarzystwie innym „rozwiązuje się język”, czasami do tego stopnia, że jedynym sposobem na przerwanie potoku słów drugiej osoby jest zwrócenie jej na to uwagi

 

Masz niezdefiniowane albo otwarte centrum Gardła?

Jeśli Twoje centrum Gardła jest niezdefiniowane albo otwarte, to w szczególności: 

  • możesz mieć problem ze znalezieniem słów, aby wyrazić swoje myśli
  • często czujesz się niesłyszana
  • możesz mieć naturalną tendencję do mówienia zbyt dużo i szybko, aby w końcu zastać usłyszaną i zauważoną
  • powiedzenie, że „milczenie jest złotem” powinno być Twoim mottem; ważne jest żebyś nauczyła się cierpliwie czekać na właściwy moment, aby się wypowiedzieć.

 

Obejrzyj to video, jeśli chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej i jak sobie radzić z wyzwaniami typowymi dla osób mających zdefiniowane albo niezdefiniowane centrum Gardła.  

 

Jeśli chciałabyś odkryć swój wyjątkowy potencjał oraz poznać indywidualne cechy Twojej mapy Human Design, zapraszam Cię na sesję. Więcej o sesjach dowiesz się tu. 

 

Możesz też sprawdzić swój Typ Human Design i otrzymać darmowy raport, który opisuje jego główne cechy. Wystarczy, że wypełnisz formularz na tej stronie pod hasłem Sprawdź swój Typ Human Design

Newsletter

.
.