Aromaterapia – notatki z wywiadu z Urszulą Buyuly

Notatki z wywiadu - aromaterapia

W zakładce Wywiady a konkretnie tutaj znajdziesz wywiad z Urszua Buyuly – socjologiem, autorką miejsca z perfumami w Warszawie Sen nocy letniej, bajkopisarką i senselierką. 

Poniżej 5 najważniejszych informacji, które wyniosłam z tej rozmowy. Pomyślałam, że taka ściągawka może Ci się przydać.

  1. Samouzdrawianie jest w nas. Wystarczy nauczyć się słuchać co ciało chce nam powiedzieć.
  1. Olejki eteryczne to droga do samouzdrowienia rośliny. Roślina wytwarza swoją esencję, żeby bronić się przed wirusami i grzybami.
  1. Różnica pomiędzy olejkami eterycznymi a zapachowymi jest taka sama jak pomiędzy różą z ogrodu a różą plastikową. Olejki zapachowe to czysty syntetyk.
  1. Niektóre olejki eteryczne, takie jak np. lawenda, olejek sandałowy, kadzidłowiec, mają właściwości adaptogenne. Oznacza to, że działają na nasz organizm w taki sposób, jaki organizm w danej chwili potrzebuje.
  2. Olejki eteryczne można przedawkować. Dyfuzowanie powinno ograniczyć się do jednej godziny dziennie. Kobiety w ciąży nie powinny stosować niektórych olejków. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku dzieci.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, a w szczególności, dowiedzieć się które olejki eteryczne są dobre na ból głowy, przeziębienie, problemy z koncentracją czy menopauzę, to koniecznie wysłuchaj całego wywiadu, znajdziesz go tu.

Katarzyna

Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza i nie stanowią porady medycznej. Wszelkie sugestie, które tu znajdziesz mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako zastępujące indywidulaną diagnozę oraz indywidualnie dobraną metodę leczenia.

Zobacz także

Uważasz ten tekst za wartościowy?

Udostępnij
Udostępnij
error: Content is protected !!

Newsletter